Rybářský řád

 

 

 

Rybářský řád

 

 

Počasí v oblasti

In-počasí

 

 

Rybářský řád

 1. Rybář loví systémem „chyť a pusť“ 24 hodin na 3 pruty. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ.Každý lovící na jezeru je povinen mít na navijaku vlasec o pruměru 0,35 mm a silnější a na koncové šokové  montaži 15-20 metru vlasce o průměru 0,50 mm a silnější.Při nočním rybolovu je poviností mit elektronické signalizatory záběru. Bez této výbavy nelze na jezeru lovit.
 2. Bivakování povoleno. Pobyt u jezera se psy musite předem telefonicky domluvit s majitelem p.Kordou.
 3. Je zakázáno rozdělávání ohně v lese (gril je povolen).
 4. Je zakázáno ryby sakovat nebo jiným způsobem přechovávat.
 5. Háčky se používají pouze bez protihrotu (FOX Arma point nebo Korda wide gape atd.). Netolerujeme zamačkáváni protihrotu .Děkujeme za pochopení.
 6. Je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce. Velmi účinné a dnes i moderní jsou šokové silony o průměru 0,50–0,70 mm (neřežou ryby).
 7. Montáže musejí mít charakter tzv. únikové udice, to znamená, že olovo při utržení ryby samovolně odpadne a ryba ho netahá za sebou.
 8. Na jezeře se nechytají dravé ryby, tudíž je zakázáno chytat na živou či mrtvou rybku, žížalu a umělé nástrahy.
 9. Chytá se pouze na boilies, pelety nebo kukuřici pod háčkem. Není to z důvodu omezování rybáře, ale na foukačky, rohlíkové boilies, srkačky, krmítka, atd. berou spíše ryby malé nebo žádné. Je zakázáno vnadit šrotem, mléčnými produktmi ,luštěninami,boby,a jinými krmnými směsmi. 
 10. Je zakázáno používání H-bojí, PET lahví, polystyrenových či jiných bójí. Označování krmných míst je povoleno pouze tyčovými bójemi.
 11. Zavážení a zakrmování je povoleno maximálně do 120 m od břehu.
 12. Pro potřebu focení a vážení ryby je dovoleno s rybou na podložce manipulovat maximálně 5 minut. Focení je povoleno pouze v pokleku na podložce nebo ve vodě. Rybu je nutné stále polévat vodou. Nikdy se nefoťte s rybou ve stoje. Hrozí její vyklouznutí a nenávratné zmaření jejího života. Tento bod platí ve zcela výjimečných případech a plně ho nahrazuje bod 20.
 13. Po domluvě s majitelem si můžete ponechat jednoho kapra v délce do 60 cm denně.
 14. Je zakázáno jakékoliv upravování nebo prořezávání chytacího místa.
 15. K podebírání ryb se nesmí používat podběrák s menšímy rameny než 105 cm.
 16. Přísný zákaz mytí a osobní hygieny v jezeře. Zejména je zakázáno jakékoliv použití mýdel, šampónů a podobných prostředků.
 17. Rybolov na jezeru není jednoduchý proto doporučuji používat echolot.
 18. Doporučení-z důvodu přístupu k místům pouze lodičkou,je nutná znalost ježdění na lodičce.
 19. TĚŠÍME SE NA VAŠÍ NAVŠTEVU a doufáme že se vám v našem zapomenutém kousku přírody takzvaně na konci světa bude libit a splníte si u nás vaše rybářské sny.
 20. Všechny úlovky se fotí POUZE VE VODĚ! Na místech, kde to umožňuje profil dna a břehu žádáme rybáře , aby VEŠKEROU manipulaci s rybou prováděli POUZE VE VODĚ. Na všech místech jsou k dispozici vážící nosítka, velké podložky, vážící trojnožky a broďáky. Jaká koli manipulace s rybou na břehu je velice nebezpečná a to zvláště u velkých  kusů, proto ji tímto omezíme na naprosto nezbytné minimum. Děkujeme za pochopení. 

 

VOLNÉ TERMÍNY 2018

Volná místa vždy od neděle do neděle.

Telefonické rezervace, Roman Korda - 777 320 792 

Ceník

Lov ryb na udici
systémem chyť a pusť minimalní doba lovu je  nedělě až neděle 7 dnů

Příjezd 12,30 - 14,00

Odjezd 10,30 - 11,30


1 týden 3 pruty: 5990,-

Ceník

Kamera on-line

Webkamera

Ceník